Projekt dla programu PhotonicSensing – nasze rozwiązania pomagają w rozwoju światowych innowacji

Projekt:

wykonanie strony internetowej wraz z aplikacją do naboru wniosków oraz zaprojektowanie elementów komunikacji marketingowej, w tym logotypu oraz ulotek informacyjnych dla programu PhotonicSensing, zlecone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Data wdrożenia: 27 czerwca 2016

Zobacz efekt:

Tło projektu:

PhotonicSensing to międzynarodowy program grantów na innowacyjne projekty badawczo rozwojowe (B+R) z dziedziny fotoniki sensorycznej, dofinansowany przez Komisję Europejską w ramach EU Horison 2020, wdrażany przez instytucje partnerskie: Austrian Research Promotion Agency – Austria (koordynator), Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO) – Flandria (Belgia), MATIMOP-ISERD (Izrael), DI Technologiezentrum GmbH (Niemcy), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Polska), Fundação para a Ciência e a Tecnologia, I.P. (Portugalia), Region Toskania (Włochy), The Scientific and Technological Research Council of Turkey (TÜBİTAK) (Turcja), Innovate UK (Wielka Brytania).

Uczestnikami programu i jednocześnie beneficjentami dofinansowania były międzynarodowe konsorcja złożone z firm oraz jednostek badawczych z dziesięciu krajów. Cały program przebiegał dwuetapowo, a całkowita wysokość dofinansowania wyniosła 18 mln Euro. W rezultacie złożono 149 wniosków z których wyłoniono 32 projekty o łącznej wartości 45 mln Euro. A to za pośrednictwem stworzonej przez nas aplikacji!

Największe wyzwania:

  • Spełnienie precyzyjnie opisanych warunków programu
  • Spełnienie oczekiwań wielu odbiorców z różnych krajów i ze zróżnicowanych środowisk
  • Uzyskanie akceptacji dla projektu przez wszystkich partnerów programu
  • Terminowość i jakość wdrożenia, zgodna z wymogami projektów dofinansowanych środkami Komisji Europejskiej
  • Niezawodność i gwarancja sprawnego składania wniosków o dofinansowanie
  • Estetyczne projekty graficzne zgodne z aktualnymi trendami branży oraz ideą programu

Nasze podejście:

Niezależnie od skali naszych projektów staramy się podchodzić do każdego z nich kompleksowo. Gruntownie analizujemy potrzeby i proponujemy najlepsze dostępne rozwiązania. Tworząc stronę internetową z systemem rejestracji wniosków w ramach międzynarodowego programu PhotonicSensing postawiliśmy na przejrzystość layoutu, intuicyjność aplikacji i łatwą nawigację. Zadbaliśmy też o niezawodne działanie systemu, a Klient mógł liczyć na naszą stałą obsługę serwisową i wsparcie w całym okresie trwania naboru wniosków.

Projektując elementy komunikacji, w tym logotyp i ulotki promujące program staraliśmy się odzwierciedlić rangę programu PhotonicSensing, dbając przy tym o potrzeby i preferencje grupy docelowej w tym środowisk naukowych i high-tech. Projekt zakończył się powodzeniem, a nasza aplikacja pomogła zdobyć granty aż 32 zespołom projektowym.

Efekty:

Kategoria

Business

Data publikacji

18 czerwca 2017